Günümüzün rekabetçi koşullarında operasyonel verimliliğin ilk koşullarından biri maliyetleri yönetmek haline gelmiştir. Maliyetlerinizi önceden tahmin etmek için ise doğru planlama yapmanız ve ara dönemlerde revize etmeniz gerekmektedir. Filonuz ve işgücünüz büyüdükçe hizmet ve tedarikçi ağınızı, dağıtım ve satış kanallarınızı yönetmek, maliyetleri ve zamanı kontrol etmek gittikçe karmaşıklaşır. Özellikle büyük organizasyonlarda, organizasyona ait araçların farklı kullanıcılar tarafından, farklı operasyonel nedenlerle kullanılması, bu araçların yönetimini de oldukça karmaşık ve zaman alan bir süreç haline getirmiştir. Mobisis Filo Yönetim yazılımı her ölçekteki araç filolarını yönetmek amacıyla tasarlanmış profesyonel bir filo yönetim yazılımıdır.


Sistemimizin amacı araçlarınızın minimum maliyetlerle en verimli şekilde kullanımını sağlamak için gerekli kontrol mekanizmasının tasarlanması ve yönetimidir. Filo maliyetlerinizi azaltmak, süreçleri otomatikleştirmek, yakıt kontrolleri, bakım takibi, maliyet analizleri ile filonuzun ve faaliyetlerinizin operasyonel verimliliğini ve karlılığını arttırmaktır.


Sektördeki uzmanlığımız ve yenilikçi çözümlerimizle filonuzun yönetimini basitleştirmek ve gelişen ihtiyaçlarınıza destek olacak çözümler sunmak için geliştirilmiş yazılımımız filonuza ilişkin her bir araç bazında maliyet / masraf analizlerinizi tüm detayıyla takip eder. Filonuz hakkında vereceğiniz stratejik kararları rapor sihirbazından önceliklerinize göre tasarlayacağınız raporlar ile destekler.


Filonuzun sigorta, bakım/onarım, yakıt , lastik vb. maliyetlerini akıllı bir şekilde kaydederek sizi uyarması gereken noktalarda uyarır. Filo operasyon yönetiminizi optimum düzeyde tutmanıza destek olur.Filo yönetimi sistemi tüm kurumsal yapıların filolarını bir sistem altyapısı ile yönetmesi adına faydalanması gereken en önemli çözümlerimizden biridir.